Kajima i Griffin kupiły 70 proc. udziałów w spółce Hymon z branży PV

PAP
PAP 1 min czytania

Hymon specjalizuje się w realizacji elektrowni fotowoltaicznych oraz dostarczaniu pomp ciepła do gospodarstw domowych, klientów przemysłowych i korporacyjnych. Na polskim rynku firma działa od 2011 roku i zrealizowała ponad 70.000 instalacji fotowoltaicznych.

Spółka zatrudnia obecnie ok. 300 stałych pracowników oraz współpracuje z zespołem ok. 800 przedstawicieli handlowych oraz 100 osób w ramach ekip instalacyjnych, co pozwala na wykonanie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych miesięcznie.

Jak podano, Hymon zainstalował dotychczas ok. 472 MW mocy instalacji fotowoltaicznych.

Kajima i Griffin poinformowały, że będą dalej wzmacniać pozycję rynkową spółki, poprzez rozszerzenie portfolio produktów oraz planować jej wejście na nowe rynki.

Kajima będzie większościowym inwestorem we wspólnej spółce joint venture, natomiast Griffin Capital Partners będzie pełnił rolę współwłaściciela i investment managera. Jacek Strzesak, założyciel Hymon, pozostanie 30 proc. udziałowcem i członkiem rady nadzorczej.

To druga wspólna inwestycja Kajima Europe i Griffin na polskim rynku OZE, po przejęciu w 2021 roku większościowego udziału w PAD RES, polskim deweloperze działającym w sektorze czystych źródeł energii. Jak podano, od tego czasu PAD RES rozpoczął prace nad 13 projektami o łącznej mocy 500 MW. W lipcu 2022 roku spółka zabezpieczyła finansowanie na budowę farmy fotowoltaicznej Genowefa o łącznej mocy 35 MW. (PAP Biznes)

Skomentuj
- Reklama -

HPE kupi rozwiązanie do zarządzania operacjami IT

Hewlett Packard Enterprise poinformował o zawarciu ostatecznej umowy zakładającej przejęcie OpsRamp – firmy z sektora ITOM (zarządzanie operacjami IT), która

4 min czytania

Microsoft dodaje AI do aplikacji biurowych

Microsoft wprowadza technologie sztucznej inteligencji do pakietu oprogramowania biurowego, w tym Word, Excel i Outlook. Nowa funkcja, Copilot, pozwoli na

1 min czytania

Polski terminal LNG: strategiczny atut dla Ukrainy

Interkonektor, przez który gaz płynął z Ukrainy do Polski, może działać i w drugą stronę, tylko gaz ten musi być

4 min czytania