Kidawa-Błońska ws. zerwania współpracy z jednym z asystentów społecznych: aspekt prawny sprawy zbada prokuratura

Zobacz

- Reklama -

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zerwała współpracę z jednym ze swoich asystentów społecznych – Krzysztofem Malinowskim; wiele wskazuje na to, że jest to reakcja wicemarszałek Sejmu na doniesienia, że mężczyzna udawał ciężką chorobę i wyłudzał pieniądze na rzekome leczenie – podał w poniedziałek portal TVP Info.

Portal poinformował m.in., że w biurze poselskim wicemarszałek Sejmu potwierdzono, że 27 maja 2021 roku Kidawa–Błońska rozwiązała współpracę z asystentem społecznym Krzysztofem Malinowskim.

Według portalu, Malinowski umieszczał w sieci informacje o tym, że „wyczerpał już wszelkie możliwości leczenia białaczki, która go zabija” oraz że „potrzebna kwota to 6500 funtów (około 30000 zł)”; z czasem w sieci zaczęły się jednak pojawiać przypuszczenia, że mężczyzna wyłudza pieniądze.

Gdy zaczął się tłumaczyć, głos w sprawie zabrała m.in. Kidawa-Błońska. „Krzysztof, nie na takie wpisy czekamy. Czekamy na wyjaśnienia. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej” – pisała na Twitterze posłanka.

Malinowski zablokował dostęp do swoich mediów społecznościowych, ale napisał też – jak podaje portal TVP Info – krótkie oświadczenie, w którym stwierdził: „Wiele osób bardzo się zawiedzie, ale muszę napisać prawdę. Leczę się psychiatrycznie. Nie miałem pieniędzy i zbiórki pozwoliły mi przeżyć. Wszystkich przepraszam. Proszę nie atakować mojej rodziny. Czuję się z tym bardzo źle. W miarę możliwości będę oddawał każdą złotówkę”.

Wicemarszałek Sejmu oświadczyła na Twitterze, że „tak jak wiele osób, które wierzyły w jego szczerość, czuje się oszukana”. „Uważam, że wszystkie szkody wyrządzone przez Krzysztofa Malinowskiego muszą zostać przez niego naprawione, a on sam powinien ponieść konsekwencje prawne swojego zachowania”. Podkreśliła, że całe życie stara się pomagać ludziom w potrzebie i wspiera zbiórki na leczenie. „Jestem wstrząśnięta, że można to wykorzystać, by oszukać innych” – napisała. Dodała, że Malinowski „wyrządził ogromną krzywdę przede wszystkim osobom, które naprawdę potrzebują pomocy”.

TVP Info podaje, w poniedziałek po południu Kidawa–Błońska odpowiedziała na pytania portalu w tej sprawie. „Natychmiast po otrzymaniu informacji o jego działaniach zdecydowałam o pozbawieniu Pana Krzysztofa funkcji asystenta społecznego” – powiedziała wicemarszałek Sejmu, cytowana przez portal.(PAP)

nmk/ jann/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -