KNF wyraził zgodę na powołanie Grzegorza Olszewskiego na prezesa Alior Banku

Udostępnij

Komisja przekazała w czwartek, że za wyrażeniem zgody na powołanie Grzegorza Olszewskiego na stanowisko prezesa zarządu Alior Bank SA głosowało 8 członków KNF. Paweł Szałamacha – członek zarządu Narodowego Banku Polskiego delegowany przez Prezesa NBP – wstrzymał się od głosu.

Jak podano na stronie Alior Banku, powołany na prezesa zarządu spółki Grzegorz Olszewski jest wykładowcą akademickim na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2019-2020 pracował w Banku Pekao SA, gdzie pełnił funkcję członka zarządu, a następnie wiceprezesa zarządu. W 2017 r. rozpoczął pracę w Grupie PZU, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora Biura Sprzedaży Produktów Inwestycyjnych PZU Życie SA oraz doradcy prezesa zarządu PZU SA. W 2016 r. jako dyrektor sprzedaży i marketingu AgioFunds TFI SA aktywnie rozwijał produkty inwestycyjne funduszu.

Olszewski dołączył do Alior Banku w 2010 roku. Wspierał w spółce wdrożenie nowych rozwiązań z zakresu funduszy inwestycyjnych, produktów skarbowych czy rynku FOREX. W 2012 r. objął stanowisko dyrektora Sprzedaży Produktów Inwestycyjnych w Biurze Maklerskim Alior Banku, gdzie realizował m.in. IPO Alior Banku, promocję platformy Alior Trader czy wprowadzenie usługi doradztwa inwestycyjnego.

W latach 2007-2010 pracował w Banku Millennium w obszarze bankowości detalicznej.

Alior Bank jest uniwersalnym bankiem depozytowo-kredytowym, obsługującym osoby fizyczne i prawne. 31,91 proc. akcji należy do Grupy PZU. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Warszawski parkiet coraz słabszy. Inwestorzy nie wrócą zbyt szybko

Najważniejsze indeksy GPW zaliczyły 52-tygodniowe minima. WIG20 stracił już...

Raport: na koniec sierpnia było ponad 54 tys. aut elektrycznych

Po polskich drogach pod koniec sierpnia jeździło prawie 51 tys. pojazdów elektrycznych. Od początku roku przybyło ich ponad 14,1 tys. - wynika z "Licznika elektromobilności". Według autorów raportu, program „Mój Elektryk” dynamizuje sprzedaż e-samochodów w Polsce.
- Reklama -

REKLAMA