Końcówka sesji na Wall Street pod znakiem spadków

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,29 proc., do 33.430,24 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,10 proc., do 4.073,94 pkt.

Nasdaq Composite stracił 0,05 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.698,38 pkt.

„Uważamy, że inwestorzy nie powinni obawiać się wejścia indeksów na rekordowe poziomy. Zalecamy dalsze pozycjonowanie się na handel reflacyjny, w miarę nabierania tempa przez ożywienie gospodarcze w USA” – powiedział Mark Haefele, dyrektor ds. inwestycji w UBS Global Wealth Management.

„Szczepienia wykonywane są w rekordowym tempie, a historyczne działania stymulacyjne Kongresu utorowały drogę do dalszego wzrostu rynku” – powiedział Chris Larkin, dyrektor zarządzający ds. produktów handlowych i inwestycyjnych w E-Trade Financial.

Zdaniem analityków, powodem do optymizmu jest to, że covidowa zima zbliża się do końca, a dzięki szczepionkom widać światło na końcu tunelu.

„Wydaje się, że w gospodarce zapanowała wiosna. Trend, zgodnie z którym sektory wrażliwe na dane ekonomicznie osiągają lepsze wyniki będzie się utrzymywał, jeśli gospodarka będzie się dalej rozwijać” – powiedział Darren Schuringa, dyrektor generalny ASYMmetric ETF.

W przyszłym tygodniu duże banki, w tym JPMorgan i Goldman Sachs rozpoczną sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał przez amerykańskie spółki. Analitycy prognozują, że łączne zyski firm wzrosną rok do roku o 24,2 proc., w porównaniu ze wzrostem o 3,8 proc. w czwartym kwartale.

Akcje Illuminy rosły 8,5 proc. Firma opublikowała wstępne prognozy zysku dotyczące bieżącego kwartału i całego roku, które przewyższają obecne szacunki analityków.

Notowania Cara Therapeutics rosły 15 proc. po wiadomości, że akcje firmy farmaceutycznej zostaną dodane do indeksu S&P SmallCap 600 od środy.

Snap szedł w górę o 7 proc. Atlantic Equities podniósł rekomendację dla akcji spółki do „przeważaj” z „neutralnie”.

Tesla spadała 0,5 proc. Według Craiga Irwina, starszego analityka Roth Capital, akcje Tesli są warte tylko 150 USD za sztukę.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, na całym świecie potwierdzono łącznie 131,86 mln infekcji Covid-19. Liczba zgonów z tego powodu sięgała 2,862 mln.

W USA w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 530 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 76,6 tys. kolejnych osób. najnowsze dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore wykazują, że od wybuchu epidemii w Ameryce odnotowano łącznie 30,8 mln przypadków zakażenia koronawirusem, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi 555,6 tys. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -