Kopenhaga najlepszym miastem życia w zestawieniu magazynu „Monocle”

Zobacz

- Reklama -

„Kopenhaga to jedno z tych miast, w których jest prawdziwa ambicja, by zapewnić wszystkim lepszą jakość życia” – powiedział redaktor naczelny „Monocle” Andrew Tuck. „Ambicje związane z tworzeniem czystego środowiska są tu najlepsze w swojej klasie i miasto zbiera owoce wieloletnich inwestycji” – dodał.

W pierwszej piątce, oprócz Kopenhagi, znalazły się również Zurych, Helsinki, Sztokholm i Tokio. Ranking, który po raz pierwszy opracowano w 2007 r., został wznowiony po rocznej przerwie spowodowanej wybuchem epidemii koronawirusa.

W najnowszej edycji starano się ustalić, które miasta w ciągu ostatnich miesięcy dążyły do „odbudowy, obrony swoich gospodarek, scen kulturalnych i głównych ulic oraz do kontynuacji projektów zapewniających utrzymanie prac transportowych i parków i w których także promuje się dumę obywatelską” – wyjaśnił Tuck.

Położono też większy nacisk na przywództwo obywatelskie, dobrą politykę mieszkaniową i programy wspierające przedsiębiorców. Stosowano takie wskaźniki jak bezpieczeństwo, infrastruktura i łatwość w otwieraniu businessu. (PAP)

skib/ akl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -