Kościński: TAX FREE w formie elektronicznej uszczelni system podatkowy

Zobacz

- Reklama -

Przedstawiając zmiany, jakie od nowego roku nastąpią w systemie TAX FREE, minister finansów podkreślał, że stanowią one „odpowiedź na zgłaszane nam przez biznes potrzeby, ale korzyści odczują też podróżni”.

„Przede wszystkim nowy TAX FREE to wygoda i oszczędność czasu” – podkreślił. Jak opisywał, o ile obecnie obieg dokumentów odbywa się w wersji papierowej, co oznacza również m.in. konieczność przybijania stempli, to od nowego roku zostanie on zastąpiony obiegiem elektronicznym dokumentów.

„To oznacza nową e-usługę administracji skarbowej dla firm. Krajowy system teleinformatyczny TAX FREE zostanie udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. W naszych działaniach nie zapominamy o wyrównaniu szans na rynku. Nowy system przyczyni się do uszczelniania systemu podatkowego w Polsce” – powiedział.

Szef MF podkreślał, że resort przykłada dużą wagę do rozwoju usług cyfrowych. Wskazał, że po ogłoszeniu w lutym uruchomienia e-urzędu skarbowego sukcesywnie uruchamiane są kolejne e-usługi, z których najnowszą jest możliwość sprawdzenia informacji o zwrotach z podatku PIT i VAT. „Za chwilę dostępny będzie formularz ZAP-3, czyli zgłoszenie aktualizacyjne” – zapowiedział.

Zdaniem Kościńskiego e-urząd skarbowy cieszy się bardzo dużą popularnością: do serwisu zalogowano się już 25 mln razy. (PAP)

autorka: Małgorzata Werner-Woś

mww/ amac/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -