Kowalczyk: terminal zbożowy powinien ruszyć w ciągu kilku tygodni

Udostępnij

Kowalczyk na środowej konferencji przypomniał, że rząd we wtorek przyjął uchwałę ws. terminala produktów rolno-spożywczych w Gdańsku

“To decyzja o zapotrzebowaniu na dzierżawę nabrzeża portowego w Gdańsku (…), umożliwiająca bezprzetargowe wydzierżawienie nabrzeża portowego w Gdańsku przez zarząd portu na rzecz Krajowej Grupy Spożywczej, żeby zwiększyć możliwości eksportowe” – powiedział Kowalczyk.

Dodał, że nowe nabrzeże pozwoli zwiększyć możliwości eksportowe zboża o połowę.

Wicepremier dodał, że nabrzeże powinno zacząć działać w ciągu kilku tygodni, kiedy zostanie przystosowany odpowiedni magazyn mający pojemność 100 tys. ton. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Śląskie: Ponad 6,5 mln tabletek jodku potasu przekazano do gmin

W woj. śląskim kończy się rozwożenie tabletek jodku potasu do magazynów gminnych. Do regionu trafiło ponad 6,5 mln sztuk preparatu na wypadek zdarzenia radiacyjnego. Organizacją punktów wydawania tabletek zajmują się gminy. Nie należy stosować preparatów jodu na własną rękę.

Polacy przekazali rekordową kwotę z 1% podatku na organizacje pożytku publicznego

Z podatków za ubiegły rok Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) 1 mld 114 mln zł z rozliczenia 1 proc. - poinformował w piątek resort finansów. Dodano, że to rekordowa kwota w historii.
- Reklama -

REKLAMA