KPRM: w lipcu Profil Zaufany założyło 567 tys. osób

- Reklama -

Według KPRM, Profil Zaufany ma już ponad 12 milionów obywateli Polski, z czego niemal 3,4 miliona założyło go tylko w tym roku. „PZ jest kluczem do e-usług. Umożliwia potwierdzanie tożsamości w internecie. Dzięki temu każdy – kto go ma – sprawy urzędowe może załatwiać z dowolnego miejsca i o dowolnej porze – online” – podkreśla sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.

Wydział Promocji Polityki Cyfrowej opublikował też statystki użycia cyfrowych usług w lipcu. Na przykład z e-usługi Historia Pojazdu skorzystano ponad 25,5 mln razy. Usługa pozwala sprawdzić stan licznika oraz to, czy pojazd nie jest kradziony, albo czy nie był złomowany.

Nieco ponad 2 mln razy sprawdzano online liczbę punktów karnych. 59 tys. razy skorzystano z e-usługi Bezpieczny autobus, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem można się upewnić m.in. czy autobus, do którego wsiadamy, ma ważne badanie techniczne i aktualne OC.

77,5 tys. razy obywatele skorzystali z e-usługi Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu.

Ponad 184 tys. razy skorzystano z usługi Wyślij pismo ogólne, która umożliwia załatwienie lub zainicjowanie załatwienia wielu rodzajów spraw w ministerstwach czy urzędach, np. gminy albo skarbowych.

Złożono też ponad 25,5 tys. wniosków o odpis aktu stanu cywilnego. Elektronicznie zgłoszono urodzenie 12 329 dzieci. (PAP)

wkr/ mmu/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -