Kraków: prezydent modlił się przy grobach ofiar katastrofy smoleńskiej

Udostępnij

Andrzej Duda po mszy świętej w katedrze na Wawelu oraz złożeniu wieńca na sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich udał się na krakowskie cmentarze: Rakowicki, Salwatorski i Bielany – złożył kwiaty i pomodlił się za dusze ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na cmentarzy Rakowickim pochowani są: prezes IPN Janusz Kurtyka, wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer, prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski, generał, dowódca Wojsk Specjalnych Włodzimierz Potasiński i poseł PSL Wiesław Woda.

Na cmentarzu Salwatorskim spoczywa działaczka Federacji Rodzin Katyńskich Ewa Bąkowska, wnuczka zamordowanego w Katyniu gen. Mieczysława Smorawińskiego; oraz generał, dowódca Wojsk Specjalnych Bronisław Kwiatkowski.

Na Bielanach pochowany jest poseł PiS Zbigniew Wassermann.

Z Krakowa prezydent udał się do Warszawy, by uczestniczyć w dalszych obchodach 12. rocznicy tragedii smoleńskiej.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 w Smoleńsku, w drodze do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i pierwsza dama Maria Kaczyńska oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ pat/

Źródło:PAP

Zobacz

ARP przesunęła termin publikacji indeksów cen węgla w sierpniu

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), co miesiąc publikująca wskaźniki obrazujące krajowe ceny węgla energetycznego dla energetyki i ciepłownictwa, przesunęła termin publikacji indeksów cenowych z sierpnia tego roku. Powodem jest trwająca weryfikacja danych będących podstawą obliczeń.

Niemcy: Wszystkie informacje wskazują na celowy sabotaż rurociągów Nord Stream

Wszystkie dostępne obecnie informacje wskazują na celowy akt sabotażu dokonany na te rurociągi - poinformował w piątek rzecznik niemieckiego rządu po rozmowach kanclerza Olafa Scholza z sekretarzem generalnym NATO, premier Danii, premierem Norwegii i premier Szwecji na temat wybuchów na gazociągach Nord Stream na Morzu Bałtyckim.
- Reklama -

REKLAMA