Kraska: 19 652 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 709 omikronem; zmarło 377 osób

Udostępnij

„Piąta fala zapukała do nas i zaczyna się na dobre rozgaszczać w naszych progach” – powiedział Kraska w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski.

Jak poinformował, „mamy 19 652 przypadki” nowych zakażeń COVID-19. To – jak stwierdził – blisko 20 tys. dziennie zakażeń koronawirusem. „Tydzień do tygodnia to wzrost o 72 proc. To duży, lawinowy wzrost” – powiedział Kraska.

Wiceminister zauważył, że udział omikronu w strukturze badanego genomu zaczyna dynamicznie wzrastać. „W tej chwili to jest poziom rzędu 20 proc.” – poinformował. Obecnie odnotowano 709 zakażeń omikronem.

„377 osób przegrało walkę z COVID-19. Prawie 300 osób to osoby niezaszczepione” – dopowiedział wiceminister.(PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ mir/

Źródło:PAP

Zobacz

Prezes Pekao dla PAP: wkrótce podniesiemy oprocentowanie lokat

W najbliższych dniach bank przedstawi nową ofertę depozytową; po raz kolejny podniesiemy oprocentowanie lokat - przekazał we wtorek PAP prezes Banku Pekao Leszek Skiba. Obserwujemy, że banki już rywalizują o gotówkę, np. oferując wyższe oprocentowanie depozytów - dodał.

Naukowcy odkryli jezioro wielkości miasta pod pokrywą lodową na Antarktydzie

Naukowcy badający spód największej na świecie pokrywy lodowej na Antarktydzie Wschodniej, odkryli jezioro wielkości miasta, którego osady mogą zawierać historię pokrywy lodowej od początków jej istnienia. Praca została opublikowana w czasopiśmie "Gelology".
- Reklama -