Kraska: ludzie uwierzyli, że koronawiusa nie ma i to może za kilka dni spowodować duży wzrost zakażeń

- Reklama -

Wiceminister Kraska w Programie I Polskiego Radia zwrócił uwagę, że wariant Delta zaczyna dominować w całej Europie, również w Polsce.

„Dziś mamy już 246 potwierdzonych przypadków mutacji Delta, to już jest prawie 70 proc. wszystkich próbek, które badamy. Oczywiście to może być troszkę mylące, bo tych próbek mamy w tej chwili niewiele, nowych zakażeń na szczęście w dalszym ciągu w Polsce nie jest dużo” – powiedział.

Kraska przypomniał, że szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem ewentualnego zakażenia koronawirusem. Podkreślił, że cały czas należy również pamiętać o takich zasadach jak dystans, dezynfekcja i maseczka.

„Myślę, że teraz, w okresie wakacyjnym zapomnieliśmy o tym. Widzimy to już w tej chwili w sklepach, na stacjach benzynowych, w supermarketach. Ludzie naprawdę uwierzyli, że koronawiusa nie ma i to niestety może spowodować, że za kilka dni dojdzie do dużego wzrostu zakażeń u nas w kraju” – powiedział.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ krap/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -