Kreml: nie rozumiemy podejścia Polski do projektu Nord Stream 2

- Reklama -

Rosyjskie agencje informacyjne przekazały we wtorek, że Pieskow skomentował w ten sposób wypowiedź wiceszefa polskiego MSZ Marcina Przydacza na temat Nord Stream 2.

„Szczerze mówiąc, jest nam trudno zrozumieć taki stosunek do projektu, który jest tak ważny dla całej Europy” – powiedział przedstawiciel Kremla na codziennym briefingu dla mediów. Pieskow przekonywał, że Nord Stream 2 jest „nadzwyczaj ważny” i wniesie „znaczący wkład w zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Europy”.

„Jest on (Nord Stream 2 – PAP) na ukończeniu. Nie możemy, oczywiście, odnieść się ze zrozumieniem do takich deklaracji ze strony Warszawy” – dodał.

Wiceszef MSZ Przydacz powiedział w poniedziałek, że Polska uważa Nord Stream 2 za projekt szkodliwy dla bezpieczeństwa nie tylko Ukrainy i Europy Środkowej, ale także całej Europy. Wiceminister ocenił, że gazociąg uzależni UE od gazu z Rosji wbrew wcześniejszym deklaracjom dotyczącym konieczności dywersyfikacji nośników energii.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ akl/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -