Kryptowaluty straciły na wartości 600 mld dolarów w ciągu zaledwie tygodnia

Udostępnij

„Straciłem teraz wszystkie moje oszczędności”, „zostałem bezdomnym”. To tylko kilka komentarzy z amerykańskich blogów dla inwestorów na rynkach kryptowalut.

Belgijski dziennik porównuje obecną sytuację z krachem na giełdzie w 1987 r. określanym jako Czarny Poniedziałek. W środę wartość wszystkich kryptowalut spadła o nie mniej niż 200 miliardów dolarów.

Największe straty ponieśli ci, którzy zainwestowali w cyfrową walutę luna. Jej wartość spadła z 120 do 1 dolara. Inna waluta – terraUSD – straciła 99 proc. swojej wartości.

„Aby pomóc zrozpaczonym inwestorom moderatorzy platformy internetowej Reddit udostępnili numery telefonów specjalnej infolinii” – czytamy w „De Standaard”.

Świat kryptowalut chwieje się do fundamentów, ponieważ jego najbardziej stabilna gałąź tzw. stablecoiny – zaczyna słabnąć. Stablecoins są szczególnym przypadkiem, ponieważ teoretycznie ich wartość nie powinna się zbytnio zmieniać.

Amerykańska Rezerwa Federalna (FED) ostrzegła w tym tygodniu w swoim Raporcie o Stabilności Finansowej przed stablecoinami i brakiem kontroli zabezpieczeń, co może „doprowadzić do poważnych strat inwestorów”.

Źródło:PAP

Zobacz

„Rz”: Rekordy na Towarowej Giełdzie Energii

Wysokie ceny energii elektrycznej przebiły rekordowy poziom 1000 zł za MWh dostarczony na 2023 r. Ten poziom notujemy od początku tygodnia. Rodzą się pytania, co stoi za takimi wzrostami - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Gaz-System: interkonektor ze Słowacją ruszy latem

Uruchomienie połączenia systemów gazowych Polski i Słowacji jest planowane latem tego roku, nie ma jednak jeszcze decyzji, kiedy na aukcjach zostaną zaoferowane zdolności przesyłowe tego interkonektora - poinformował PAP polski operator Gaz-System.
- Reklama -