Kuczmierowski: kiedy będzie więcej szczepionek, w mobilnych punktach będziemy realizować regularne szczepienia

Zobacz

- Reklama -

Prezes RARS podkreślał, że w narodowym programie szczepień istotna jest nie tylko kwestia jak największej dystrybucji, ale również wielu kanałów, którymi można tę dystrybucję prowadzić, w tym niestandardowych.

Podkreślił, że pomysł wykorzystania mobilnych punktów szczepień pojawił się po rozmowach z wojewodami, którzy wskazywali go jako alternatywę dla „białych plam” na mapie szczepień w Polsce. Kuczmierowski poinformował, że mobilne punkty kontenerowe powstały we współpracy z polskimi producentami kontenerów.

Prezes RARS przypomniał, że tego typu kontenery i mobilne punkty były już testowo wprowadzane w Małopolsce, gdzie – jak dodawał – spełniły swoją funkcję.

„Dzisiaj rozjadą się po całym kraju, aby właśnie wzmocnić tę sieć szczepień i w przyszłości, kiedy będzie więcej szczepionek, będziemy mogli w nich również realizować regularne szczepienia, nie tylko takie promocyjne, jak w majówkę, ale i na szerszą skalę” – powiedział Kuczmierowski.

Mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe pojawią się w trakcie majówki w miastach wojewódzkich. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk, punkty te będą elementem programu promocji szczepień, a w trakcie majówki będzie można zaszczepić się w nich jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -