Lekkie spadki na Wall Street, indeks Dow traci trzeci dzień z rzędu

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,44 proc., do 34.447,14 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,18 proc., do 4.219,55 pkt.

Nasdaq Composite stracił 0,09 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.911,75 pkt.

„Akcje amerykańskie utknęły w obecnym przedziale od połowy kwietnia i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie nastąpił przełom. Inwestorzy chcą zobaczyć, jak wysoka będzie presja inflacyjna i jak duże spadki na akcjach wystąpią, gdy zacznie się ograniczanie skupu aktywów ze strony Fedu” – ocenił Edward Moya, starszy analityk rynku w firmie Oanda.

Clover Health spadał 5 proc. We wtorek spółka wzrosła o 86 proc. Firma stała się nowym obiektem zainteresowania inwestorów detalicznych, którzy umawiają się na zakupy akcji na portalach społecznościowych.

Campbell Soup spadł 6,5 proc. Kwartalny zysk na akcję wyniósł 57 centów wobec oczekiwanego zysku w wysokości 66 centów na akcję.

Merck rósło 2 proc. Producent leków zawarł porozumienie z rządem USA w sprawie dostarczania molnupirawiru, doustnego leku przeznaczonego do leczenia łagodnych i umiarkowanych przypadków Covid-19. Lek – który Merck opracowuje wspólnie z prywatną firmą Ridgeback Biotherapeutics – jest obecnie w III fazie testów.

Fox Corp. szedł w górę o 2 proc. po tym, jak Wells Fargo Securities podniósł rekomendację dla akcji spółki do „przeważaj” z „równoważ”.

W czwartek o 13.45 decyzję ws. stóp proc. opublikuje Europejski Bank Centralny. O godz. 14.30 będzie miała miejsce konferencja prezes EBC Christine Lagarde, która przedstawi uzasadnienie decyzji oraz najnowsze kwartalne projekcje makroekonomiczne.

„Ruchy na rynku w ciągu ostatnich kilku miesięcy, obejmujące rosnące stopy długoterminowe, rozszerzające się spready i wzrost kursu euro (o 4 proc. w stosunku do USD od marca), wskazują na zaostrzenie warunków finansowych w strefie euro. EBC nie może tego zignorować. To zaostrzenie – jak ostatnio wskazali urzędnicy banku centralnego – odzwierciedla poprawiającą się sytuację gospodarczą w strefie euro, napędzaną zarówno przez rosnący popyt z zagranicy, jak i na rynku krajowym, przez przyspieszenie programu szczepień”- powiedział Franck Dixmier, dyrektor działu instrumentów o stałym dochodzie w Allianz Global Investors.

„Wszelkie zmniejszenie podaży pieniądza w wyniku wycofywania się banków centralnych będzie moim zdaniem bardzo złe dla rynków. Dlatego myślę, że musimy to bardzo uważnie obserwować. Jesteśmy w bardzo niepewnym czasie, to na pewno” – powiedział Mark Mobius, partner założyciel Mobius Capital Partner.

16 czerwca swoją decyzję ws. polityki monetarnej wyda amerykańska Rezerwa Federalna. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -