Lemke: musimy zastanowić się, jakie podjąć kroki, aby naprawić ekosystem Odry

Udostępnij

W poniedziałek w niemieckiej miejscowości Bad Saarow pod Berlinem odbyła się konferencja prasowa przed posiedzeniem Polsko-Niemieckiej Rady Ochrony Środowiska.

“Posiedzenie Polsko-Niemieckiej Rady Ochrony Środowiska zaplanowane było już od dłuższego czasu, ale ze względu na aktualną sytuację na Odrze, ze względu na tę katastrofę, mamy do czynienia ze szczególnie aktualnym tematem” – powiedziała na konferencji prasowej minister ochrony środowiska Niemiec Steffi Lemke.

Jak dodała, wraz z polską minister klimatu i środowiska Anną Moskwą ustaliły, że w sprawie Odry obie strony muszą ze sobą ściślej współpracować. Przekazała, że została powołana grupa ekspertów, która “już się spotykała i która spotka się również w tym tygodniu”.

“Niepokoi nas, że doszło do takiej sytuacji. To znaczy, że musimy sprawdzić i usprawnić plany alarmowe. Ale musimy też patrzeć w przyszłość i zastanowić się, jakie powinniśmy podjąć kroki, aby naprawić ekosystem Odry” – powiedziała Lemke – “Musimy się zastanowić, jakie podjąć działania, aby osiągnąć regenerację Odry, musimy zrobić wszystko, aby szkodliwe kwestie nie miały wpływu na Odrę. Do tego potrzebna jest dobra współpraca regionów oraz także na szczeblu ministerstw” – dodała niemiecka minister.

Według Steffi Lemke na posiedzeniu rady będą omawiane m.in. tematy naturalnej ochrony klimatu oraz “poszukiwania odpowiedniej lokalizacji składowisk pali radioaktywnych”. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Wirusolog: hormony męskie i żeńskie różnicują przebieg COVID-19

Hormony męskie i żeńskie różnicują przebieg covidu. Mężczyźni są bardziej podatni i narażeni na śmiertelność z powodu ostrej infekcji, a u kobiet częściej występują długoterminowe objawy – zaznaczyła w rozmowie z PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

Brytyjska krytyczna infrastruktura narażona na atak Rosji

Wielkiej Brytanii brakuje środków do właściwej obrony krytycznej infrastruktury, co powoduje, że jest ona niebezpiecznie narażona na hybrydowy atak ze strony Rosji - ostrzega w czwartek dziennik "Daily Telegraph".
- Reklama -

REKLAMA