Lewica będzie chciała odwołać Rozenka z funkcji wiceszefa Komisji Obrony Narodowej

Udostępnij

Na początku obecnej kadencji z rekomendacji Lewicy członkami sejmowej Komisji Obrony Narodowej zostali Monika Pawłowska, Paweł Krutul, Robert Obaz i Andrzej Rozenek. Rozenek został jej wiceprzewodniczącym. W marcu ub.r. z klubu odeszła najpierw do Porozumienia, a potem do PiS Pawłowska, a w grudniu ub.r. Rozenek wraz z grupą innych parlamentarzystów Lewicy powołał koło PPS, więc z początkowej czwórki Lewicy zostało już tylko dwóch posłów w tej komisji.

Do komisji dołączył w czwartek decyzją Sejmu sekretarz generalny Nowej Lewicy, poseł Marcin Kulasek.

W rozmowie z PAP sekretarz klubu Dariusz Wieczorek przyznaje, że Lewica będzie chciała zmian w prezydium komisji. „Była rekomendacja klubu, jeżeli chodzi o wiceprzewodniczącego, więc zgodnie z parytetem jest to nasze miejsce, więc będziemy chcieli wymiany wiceprzewodniczącego Komisji Obrony Narodowej” – powiedział. Wieczorek nie wskazał, kto mógłby zająć stanowisko Rozenka.

Z informacji PAP wynika, że wiceprzewodniczącym miałby zostać Kulasek, który w grudniu ub.r. stanął na czele zespołu, który będzie zajmował się przywróceniem funkcjonariuszom mundurowym praw, które utracili wraz z wejściem w życie tzw. ustawy dezubekizacyjnej, więc de facto przejmuje tematykę, którą w Lewicy zajmował się Rozenek.

Rozenek nie chciał w rozmowie z PAP skomentować sprawy jego odwołania.

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ godl/

Źródło:PAP

Zobacz

Biznes jest zainteresowany NFT. Nowe przepisy mogą zwiększyć bezpieczeństwo inwestorów

Niesamowity entuzjazm na rynku niewymienialnych tokenów (NFT) doprowadził do...

UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec 17 banków ws. spłat kredytów hipotecznych

Prezes UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec 17 banków dotyczące praktyk oraz zapisów wzorców umów w tym zakresie stosowanych; Urząd sprawdza, czy i jak banki rozliczają się z konsumentami, którzy przed terminem spłacą w całości lub nadpłacą kredyt hipoteczny - przekazał w środę UOKiK.
- Reklama -