Liczba stacji paliw w Polsce w pół roku praktycznie nie zmieniła się

Udostępnij

Zgodnie z danymi POPiHN największą liczbą stacji dysponowali operatorzy niezależni. Takich stacji było na koniec pierwszego półrocza 3 tys. 766, o 13 więcej niż na koniec ubiegłego roku.

Jak informuje POPiHN, stacji paliw działających pod logo PKN Orlen działało na koniec czerwca tego roku 1 tys. 819 punktów, czyli tyle samo co w grudniu 2021. Dla koncernów zagranicznych paliwo sprzedawało 1 tys. 581 stacji, tyle samo co na koniec ubiegłego roku. Grupa Lotos miała 522 stacje, o dwie więcej, a stacji przy sieciach sklepowych było 168, czyli o 11 mniej.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika ponadto, że na koniec czerwca tego roku liczba ładowarek do samochodów elektrycznych wzrosła do 2 tys. 232 z 1 tys. 932 na koniec roku 2021.

Z informacji tej wynika też, że na koniec drugiego kwartału w Polsce były 644 tak zwane szybkie ładowarki, z czego 177 znajdowało się na stacjach paliw. Z kolei tzw. wolnych ładowarek było w Polsce 1 tys. 588 z czego 97 na stacjach paliw. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Rzeczkowska: koszt tegorocznych działań osłonowych dot. cen energii to kilkadziesiąt mld zł

Tegoroczne koszty działań osłonowych, podejmowanych przez rząd w związku ze wzrostem cen energii i paliw to kilkadziesiąt miliardów złotych - oświadczyła w środę na konferencji prasowej minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Wielkiej Brytanii grozi niedobór gazu

Wielka Brytania stoi w obliczu "znaczącego ryzyka" niedoborów gazu tej zimy, co może wpłynąć na dostawy energii elektrycznej - ostrzegł w ujawnionym w poniedziałek liście regulator rynku energii, Ofgem.
- Reklama -

REKLAMA