Lider opozycyjnej PVV: „dziennikarze to szumowiny”

Zobacz

- Reklama -

Pracownia I&O Research przeprowadziła to badanie na zlecenie grupy PersVeilig (bezpieczna prasa) – organizacji działającej przy Holenderskim Stowarzyszeniu Dziennikarzy (NVJ). Wynika z niego, że zdecydowana większość dziennikarzy spotyka się z agresją i pogróżkami.

Holenderskie media szeroko komentowały w sobotę ten raport. Tego samego dnia lider populistycznej Partii na rzecz Wolności (PVV) napisał na Twitterze, że „dziennikarze, z drobnymi wyjątkami, to zwykłe szumowiny”.

Jego tweet przekazał dalej i opublikował na swym profilu Thierry Baudet, szef prawicowego Forum dla Demokracji (FvD) z krótkim komentarzem – „dokładnie tak”.

Thomas Bruning, sekretarz Holenderskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy odpisał w niedzielę obu politykom, że oczernianie dziennikarzy uniemożliwia im wykonywanie pracy. „Oceniajcie ich na podstawie treści a nie obrażajcie” – napisał Bruning.

PersVeilig alarmuje, że wzrasta przemoc wobec pracowników mediów. Podczas gdy w całym 2020 r. zgłoszono 121 ataków na dziennikarzy, to tylko w pierwszym kwartale 2021 r. napaści było już 98.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mars/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -