Łódź najlepszym dla biznesu miastem w środkowo-wschodniej Europie

Zobacz

- Reklama -

Jak przekazano w Emerging Europe (EE) Łódź uznano za najbardziej przyjazne dla biznesu miasto w naszej części kontynentu. Ranking Business-Friendly Perception Index (B-FPI) przygotowuje zajmująca się ekonomią platforma internetowa EE pisząca m.in. o gospodarkach tzw. rynków wschodzących w Europie Centralnej, Wschodniej, Południowo-Wschodniej i na Południowym Kaukazie.

Zwyciężcę plebiscytu EE wyłoniło jury składające się z ponad stu ekspertów gospodarczych. Wzięto pod uwagę 100 miast z Europy Środkowej i Wchidniej powyżej 200 tys. mieszkańców Nagrodę przyznaje się od 2019 r. – podał w swoim artykule Turp-Balazs.

„Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, króre – poza Warszawą – otrzymało nagrodę” – powiedział EE założyciel Emerging Europe i koordynator B-FPI Andrew Wrobel.

W rankingu przyjaznych biznesowi miast w środkowo-wschodniej Europie Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów.

„Poza pierwszym miejscem w B-FPI , Łódź zwyciężyła również w dwóch z ośmiu kategorii: tzw. klimat biznesowy i wsparcie władz lokalnych” – poinformował na stronie EE Craig Turp-Balazs. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -