Łódzkie: 13 osób rannych po wypadku autobusu, który wiózł 39 dzieci i 4 dorosłych

- Reklama -

Do wypadku doszło na A1 w miejscowości Niedrzew Drugi w pobliżu MOP Strzelce (woj. łódzkie). „Nie ma ofiar śmiertelnych” – powiedziała PAP mł. asp. Cywka.

„Na autostradzie w pobliżu Kutna, na pasie w kierunku Łodzi, z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył ciężarówki” – podała. „Autokarem podróżowały 43 osoby – 39 dzieci, 3 opiekunów i kierowca” – przekazała.

„Do szpitali w Kutnie w województwie łódzkim i Gostyninie w województwie mazowieckim odwieziono 11 dzieci, kierowcę autokaru i kierowcę ciężarówki. Nie ma informacji o tym, aby obrażenia zagrażały życiu któregoś z poszkodowanych. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi” – relacjonowała policjantka.

„W akcji ratunkowej brali udział medycy m.in. karetki pogotowia i dwa śmigłowce oraz strażacy, policjanci i drogowcy” – zaznaczyła.

Powracające z wakacji autobusem dzieci i ich opiekunowie są z okolic Piaseczna (woj. mazowieckie).

Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce nadal jest zablokowana. Wyznaczono objazdy. Odblokowano prawy pas jezdni w kierunku Gdańska.

Poinformowano, że na miejsce wypadku podstawiono został drugi autokar. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ jann/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -