Łódzkie: bez ofiar śmiertelnych w wypadku autokaru wiozącego blisko 50 dzieci

- Reklama -

Jak podali strażacy, do wypadku doszło w środę po południu w miejscowości Niedrzew Drugi w powiecie kutnowskim (woj. łódzkie). Według ratowników w autobusie było 44 dzieci wracających z wakacji.

Policja zbiera teraz informacje o wypadku. „Doszło do niego na autostradzie A1 na wysokości MOP Strzelce w pobliżu Kutna na pasie w kierunku Łodzi” – podała Cywka. „Z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył naczepy ciągnika siodłowego” – przekazała.

„Na miejsce zostały skierowane karetki pogotowia i dwa śmigłowce. Poszkodowanym udzielana jest pomoc. Przynajmniej 8 osób zostało przetransportowanych do różnych szpitali w województwach łódzkim i mazowieckim, Być może będzie ich więcej” – relacjonowała. „Nie ma ofiar śmiertelnych” – podkreśliła Cywka.

Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce jest zablokowana. Na obwodnicy w Kowalu (woj. kujawsko-pomorskie) wyznaczono objazdy dla kierowców jadących na południe.

Strażacy poinformowali, że na miejsce wypadku podstawiony został drugi autokar, który odwiezie pozostałe dzieci do pobliskiej szkoły. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ robs/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -