Łódzkie: dzięki obserwacjom z drona w 3 godziny policja wykryła 24 wykroczenia drogowe

Zobacz

- Reklama -

Rzeczniczka zaznaczyła, że podobne patrole drogowe z wykorzystaniem drona będą sukcesywnie prowadzone na terenie województwa łódzkiego.

W mijający weekend na drodze krajowej nr 71 w powiecie zgierskim (Łódzkie) policjanci z zespołu „SPEED” przeprowadzili działania, podczas których został wykorzystany został bezzałogowy statek powietrzny” – przekazała Kącka. „Tylko w trzy godziny ujawniono 24 wykroczenia popełnione przez kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych ” – podkreśliła.

Bezzałogowe statki powietrzne policji – jak wyjaśniła rzeczniczka – są wyposażone w kamerę „ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną z zoomem optycznym i cyfrowym”. „Pozwala to, w ramach codziennej służby, na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej” – zwróciła uwagę.

Policyjne drony – jak dodała – mogą również służyć do wykonywania zdjęć na miejscu wypadku drogowego.

„Chodzi o to, żeby kierowca, którego wykroczenie zostanie zauważone z powietrza, był jak najszybciej zatrzymany. Taki sposób działania potęguje przekonanie o nieuchronności kary, co ma nie mniejsze znaczenie niż sam mandat” – argumentowała Kącka. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -