Łódzkie: nie żyje mężczyzna zaatakowany przez nożownika w Brzezinach

Zobacz

- Reklama -

Informację o śmierci zaatakowanego mężczyzny potwierdził rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

„Nasze działania na miejscu zdarzenia ograniczyły się do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wspomagania działań pogotowia. Na prośbę lekarza pogotowia strażacy udzielali też pomocy żonie zranionego mężczyzny. Niestety, mimo podjętych działań, nie udało się go uratować” – powiedział PAP Pawlak.

Do tragedii w okolicach targowiska w Brzezinach doszło około godz. 18 w środę. Jak poinformowała wcześniej rzeczniczka wojewódzkiej policji w Łodzi Joanna Kącka, dyżurny brzezińskiej komendy został zaalarmowany przez świadka, który miał widzieć, jak nieznany napastnik uderzył nożem mężczyznę.

„W okolicy zdarzenia był patrol policji. Na ul. Staszica funkcjonariusze zauważyli mężczyznę z plecakiem i nożem, który na ich widok zaczął uciekać. Dogonili go w bramie, gdzie podjęli próbę zatrzymania napastnika. W trakcie tych czynności mężczyzna zranił jednego z policjantów w nogę. Drugi z funkcjonariuszy oddał strzały w kierunku agresora, raniąc go w nogę” – zrelacjonowała rzeczniczka łódzkiej policji.

Postrzelonemu napastnikowi i zranionemu przez niego policjantowi udzielono pomocy medycznej. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejscu zdarzenia prowadzone są obecnie działania policji i prokuratury. Służby nie udzielają na razie żadnych nowych informacji na temat zdarzenia.(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -