LOT Cargo dostarczył do Indii 18 koncentratorów tlenu

Zobacz

- Reklama -

„Kolejny transport niezbędnego sprzętu medycznego do Indii zrealizowany przez LOT Cargo. W ramach walki z pandemią udało nam się dostarczyć 18 koncentratorów tlenu na lotnisko w Dehli” – przekazały w środę na Twitterze PLL LOT.

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne dostarczające pacjentom powietrze z podwyższoną zawartością tlenu. Stanowi tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla butli ze sprężonym tlenem, która może stwarzać zagrożenie wybuchu lub pożaru.

Z powodu bardzo dużej liczby zakażonych w Indiach, LOT obsługuje do tego kraju jedynie loty cargo. Powrót do lotów pasażerskich uzależniony będzie przede wszystkim od sytuacji epidemicznej.

Mimo spadającej liczby zakażeń SARS-CoV-2 i związanych z nimi zgonów nadal średnio co trzecia infekcja na świecie wykrywana jest w Indiach. Obecnie ginie tam też jedna trzecia wszystkich ofiar pandemii. Od początku epidemii w tym kraju koronawirusem zainfekowało się ponad 28,3 mln osób, z których 335 102 zmarło (połowa z nich w ciągu ostatnich dwóch miesięcy). Zdaniem ekspertów i mediów oficjalne dane epidemiczne są poważnie zaniżone. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ amac/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -