LOT odwołuje niektóre połączenia do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga i Goteborga

Udostępnij

Spółka oświadczyła, że podjęła decyzję o zmianach w letniej siatce połączeń, aby ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego. “W ostatnich tygodniach europejskie lotniska mierzą się z problemami kadrowymi, ograniczeniami naziemnymi oraz w przestrzeni powietrznej, co przekłada się na ich zmniejszoną operacyjność” – podkreśliła.

Od 18 lipca do końca sierpnia anulowano wybrane połączenia “nocujące” (tzn. rejs wieczorem i rejs powrotny rano) do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga i Lublina. Rejsy “nocujące” do Koszyc i Ostrawy zostają zamienione na dzienne, natomiast częstotliwość rejsów do Bejrutu zostaje zmieniona z pięciu tygodniowo – na dwa oraz trzy tygodniowo.

Ponadto, w związku z remontem na krakowskim lotnisku i ograniczeniami operacyjnymi lotniska w Tel-Awiwie rejsy z Krakowa do Tel-Awiwu zostają zmienione z wieczornych na poranne.

Przewoźnik poinformował, że pasażerowie tych rejsów zachowują prawo do bezpłatnej zmiany dat podróży lub wybrania innej trasy. Mogą również uzyskać voucher na pełną kwotę do wykorzystania w ciągu 24 miesięcy lub pełen zwrot środków.

LOT zaleca, by w związku z możliwymi kolejkami, pasażerowie stawiali się na lotnisku na 3 godziny przed odlotem, a także by podróżowali z bagażem podręcznym (tam, gdzie to możliwe) i odpowiednio przygotowali się do kontroli bezpieczeństwa.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Projekt budżetu państwa na 2023 r. wpłynął do Sejmu

Do Sejmu wpłynął w piątek projekt ustawy budżetowej na 2023 r. Rząd zakłada w niej dochody w wysokości 604,7 mld zł, wydatki na poziomie 672,7 mld zł; a deficyt na koniec przyszłego roku nie więcej niż 68 mld zł. PKB w ujęciu realnym wzrośnie w 2023 r. o 1,7 proc.

Czy zatrudnienie w ICT zacznie spadać

Jeden na trzech pracodawców w sektorze ICT chce do...
- Reklama -

REKLAMA