Lotnisko Chopina: odprawa pasażerów odbywa się bez zakłóceń

Udostępnij

Od początku czerwca na europejskich lotniskach m.in. w Amsterdamie, Brukseli, Frankfurcie, londyńskim Heathrow, a także w portach we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Izraela, pasażerowie stoją w wielogodzinnych kolejkach do bramek bezpieczeństwa; opóźnione lub odwoływane są loty. To m.in. efekt braków kadrowych oraz strajków pracowników linii lotniczych i portów.

Na przykład niemiecka Lufthansa zapowiedziała, że w lipcu usunie z rozkładu 900 połączeń z lotnisk w Monachium i we Frankfurcie nad Menem, a PLL LOT – w związku z ograniczeniami przepustowości lotniska w Amsterdamie – odwołuje w lipcu i sierpniu br. kilkanaście rejsów z Warszawy.

Lotnisko Chopina w Warszawie w 2021 r. obsłużyło prawie 7,5 mln pasażerów, czyli o 36 proc. więcej wobec 2020 r.; w 2020 r. było to 5 mln 482 tys. pasażerów i był to spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r. (PAP)

lgs/ dsr/ mmu/

Źródło:PAP

Zobacz

Francja/ Rząd: magazyny gazu napełnione w 80 procentach

Magazyny gazu we Francji są napełnione w 80 procentach, a w listopadzie będą napełnione w 100 procentach – zapewniła w środę francuska minister transformacji energetycznej Agnes Pannier-Runacher.

Lekarz: podczas upałów nie pij zimnej wody

Nawadnianie organizmu podczas wysokich temperatur jest kluczowe. Jednak temperatura wody powinna być zbliżona do temperatury naszego ciała i nie należy pić zimnej wody - podkreślił kardiolog Robert Ryczek ze szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie.
- Reklama -

REKLAMA