Lotnisko w Amsterdamie wypłaci odszkodowania osobom, które utraciły połączenia z powodu kolejek

Udostępnij

Porozumienie zakładające wypłatę odszkodowań, zostało zawarte między portem lotniczym oraz Stowarzyszeniem Konsumentów (Consumentenbond) w czwartek późnym wieczorem.

Dotyczy ono osób, które nie mogły odlecieć z lotniska w Amsterdamie ze względu na zbyt długie kolejki do odprawy oraz kontroli bezpieczeństwa.

Z informacji przekazanej mediom wynika, że na razie roszczenia zgłosiło 1,5 tys. osób, jednak strony porozumienia liczą się z tym, że ta liczba „z pewnością” wzrośnie.

Odszkodowanie obejmie m.in. dodatkowe koszty zmiany rezerwacji lotu lub koszty nowego biletu lotniczego, ale także np. koszty transportu, jeśli pasażerowie zdecydowali się na podróż samochodem lub pociągiem.

Dodatkowo z dokumentu wynika, iż zwracane będą także koszty niewykorzystanego zakwaterowania. Zainteresowani mogą składać wniosek o odszkodowanie do 1 października br. za pośrednictwem strony internetowej portu lotniczego.

Od kilku miesięcy media informują o kłopotach lotniska Schiphol, które zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego, a także jest trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie pod względem liczby pasażerów. Problemy są spowodowane przede wszystkim brakami kadrowymi, ale także zwiększeniem ruchu lotniczego po pandemii COvid-19.

Źródło:PAP

Zobacz

Minister Moskwa: przygotowujemy ustawę dot. tego, by ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania

Przygotowujemy ustawę dotyczącą tego, żeby ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania; taka ustawa się za chwilę pojawi - powiedziała we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Na pewno spółki podzielą się swoimi zyskami - zapewniła.

Kraków Airport: Wizz Air uruchomi połączenie do Leeds Bradford

Linia Wizz Air uruchomi od 31 października nowe połączenie lotnicze z Krakowa do Leeds Bradford w Wielkiej Brytanii – poinformowało lotnisko Kraków Airport.
- Reklama -

REKLAMA