Lotos wnioskuje o zawieszenie obrotu swoimi akcjami

Udostępnij

Jak sprecyzował Lotos, czwartkowy wniosek do zarządu GPW dotyczy zawieszenie obrotu akcjami spółki oraz od 29 lipca 2022 r. do dnia ich wykluczenia z obrotu giełdowego. Wykluczenie z kolei ma nastąpić w dniu wpisania połączenia spółki z PKN Orlen do właściwego rejestru sądowego.

Akcjonariusze PKN Orlen podczas czwartkowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia poparli połączenie spółki z Grupą Lotos, podwyższenie kapitału zakładowego i zgodzili się na zmiany w statucie spółki. Za odpowiednią uchwałą padło 98,27 proc. oddanych głosów.

W środę akcjonariusze Lotosu podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia poparli połączenie spółki z PKN Orlen. Za odpowiednią uchwałą oddano 98,89 proc. głosów.

Połączenie spółek nastąpi z dniem jego wpisania do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez sąd rejestrowy właściwy dla siedziby PKN Orlen.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Bloomberg: Europa jest gotowa na zimę bez rosyjskiego gazu

Wielkie zakupy gazu ziemnego w Europie oznaczają, że tej zimy nie powinno zabraknąć tego paliwa do produkcji energii i zrównoważenia dostaw z Rosji - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Bloomberg New Energy Finance (BNEF), firmy doradczej w dziedzinie energetyki.

Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na farmie Taurona w Mysłowicach

Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na terenie budowanej przez Tauron elektrowni słonecznej, która powstaje na poprzemysłowych terenach w Mysłowicach. To największa tego typu inwestycja w kraju, moc farmy docelowo sięgnie 100 MW, a energię elektryczną zacznie wytwarzać w przyszłym roku.
- Reklama -

REKLAMA