Macron: pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 40 mln mieszkańców Francji

- Reklama -

„Wspólnie pokonamy wirusa! Kontynuujemy!” – napisał Macron na Twitterze ogłaszając najnowsze statystyki dotyczące szczepień we Francji.

Dwa tygodnie temu Macron zapowiedział wprowadzenie obowiązku szczepień dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych. Ogłosił również, że od 21 lipca warunkiem wejścia do gromadzących ponad 50 osób miejsc rozrywki i kultury będzie certyfikat sanitarny, potwierdzający przejście pełnego cyklu szczepień, przechorowanie infekcji lub aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Od 1 sierpnia certyfikat będzie też trzeba okazywać, wchodząc do restauracji, kawiarni, centrum handlowego, placówki służby zdrowia, a także przed podróżami lotniczymi i dłuższymi trasami kolejowymi czy autobusowymi.

Mimo trwających podczas poprzedniego i obecnego weekendu protestów, które zgromadziły w całym kraju ponad 100 tys. osób, oraz ostrej krytyki opozycji, parlament Francji przyjął ostatecznie w nocy z niedzieli na poniedziałek ustawodawstwo pozwalające na rozszerzenie systemu certyfikatów i wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla medyków. (PAP)

adj/ ap/

arch.

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -