Maląg: rodziny są najcenniejszym bogactwem Polski

Zobacz

- Reklama -

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji szefowa MRiPS w piśmie kierowanym do rodzin podkreśliła priorytetową rolę rodziny i zapewniła, że rządowe środki kierowane na ten cel nie są przez nią traktowane jako koszt, lecz jako inwestycja. „Taka, która umożliwi rodzinom godne życie, przekona rodziców, że mogą sobie pozwolić na więcej dzieci, a seniorzy nie będą musieli obawiać się o swoją przyszłość” – wskazała.

Dodała, że wzmocnienie roli rodzin, budowanie wokół nich dobrego klimatu i przeciwstawianie się niekorzystnym zmianom demograficznym to wyzwania, z którymi mierzy się dziś cała Europa.

„My też stawiamy na rodzinę. Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski” – podkreśliła Maląg.

Przypomniała, że doceniając uniwersalną rolę i znaczenie rodzin dla przyszłości świata, papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Rodziny.

„Ja ze swej strony dokładam wszelkich starań, by polityka prorodzinna była sprawą szerokiej koalicji, nie tylko rządu, ale też samorządów, organizacji pozarządowych, i wielu ludzi dobrej woli, działających na rzecz rodzin” – napisała.

Szefowa MRiPS skierowała do rodzin życzenia ogromu wzajemnego zrozumienia i partnerstwa, cierpliwości i zaufania. „Pozostańmy niezmiennie jedną, wielką, polską rodziną” – dodała.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ mhr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -