Małe zmiany na Wall Street, S&P 500 utrzymuje się tuż pod szczytem

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,09 proc., do 34.599,82 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,02 proc., do 4.227,26 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 0,31 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.924,91 pkt.

„To bardzo dobra i zdrowa pauza, którą rynki zrobiły w tej chwili i spodziewam się, że na razie pozostanie ona w mocy, dopóki nie pojawią się jakiekolwiek dane, które będą niespodzianką. Inwestorzy jednak wciąż są trochę zaniepokojeni inflacją i próbują dowiedzieć się, czy jest to nadal kwestia podażowa, czy bardziej systemowa” – powiedział Sean O’Hara, prezes Pacer ETFs.

Tesla rosła 1,5 proc. Producent samochodów dostarczył na rynek 33.463 pojazdy wyprodukowane w Chinach w maju, o 29 proc. więcej niż w kwietniu, kiedy na produkcję wpłynął przestój remontowy.

Coupa Software spadał o 9 proc., mimo że kwartalny zysk na akcję wyniósł 7 centów wobec oczekiwanej straty w wysokości 19 centów na akcję.

AMC Entertainment rósł 5 proc. AMC jest spółką popularną wśród inwestorów detalicznych, którzy wcześniej w tym roku doprowadzili do dużych wzrostów na giełdach, m.in. spółki GameStop.

Akcje Delta Air Lines szły w górę o 2 proc. Jefferies podwyższył rekomendację dla akcji spółki do „kupuj” z „neutralnie”.

W centrum uwagi inwestorów są obecnie banki centralne.

W czwartek o 13.45 decyzję ws. stóp proc. opublikuje Europejski Bank Centralny. O godz. 14.30 będzie miała miejsce konferencja prezes EBC Christine Lagarde, która przedstawi uzasadnienie decyzji oraz najnowsze kwartalne projekcje makroekonomiczne.

„Konsensus przed posiedzeniem EBC jest taki, że Rada Prezesów utrzyma przez kolejny kwartał szybsze tempo skupu aktywów. Poprzeczka dla gołębiej niespodzianki została ustawiona wysoko” – ocenili analitycy ING.

16 czerwca swoją decyzję ws. polityki monetarnej wyda amerykańska Rezerwa Federalna.

„Pozostają obawy, że Fed może rozpocząć dyskusję na temat ograniczania zakupów aktywów na przyszłotygodniowym posiedzeniu FOMC. Są bardziej żywe po komentarzu sekretarz skarbu USA Janet Yellen, że wyższe stopy procentowe w USA byłyby dobre dla gospodarki” – powiedział Philip Wee, strateg walutowy w DBS Bank.

W weekendowym wywiadzie Yellen powiedziała, że nieco wyższe stawki „byłyby faktycznie plusem z punktu widzenia społeczeństwa i punktu widzenia Fedu”. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -