Malezja: ponad 200 rannych po zderzeniu pociągów metra w Kuala Lumpur

Zobacz

- Reklama -

To pierwszy tak poważny incydent od otwarcia metra w malezyjskiej stolicy ponad 24 lata temu. Ministerstwo transportu zarządziło dochodzenie w sprawie wypadku. Wśród prawdopodobnych przyczyn kolizji wymienia się m.in. błąd operatora, wadę systemu i awarię systemu sygnalizacji.

Do czołowego zderzenia doszło na podziemnym odcinku linii Kelana Jaya, w pobliżu Petronas Towers – najwyższego w mieście kompleksu wieżowców. Dwa niewymagające obsługi autonomiczne pociągi kanadyjskiej firmy Bombardier z niewyjaśnionych przyczyn znalazły się na tym samym torze. Jeden z pociągów był pusty, drugi przewoził jednak 213 pasażerów.

W wydanym we wtorek rano oświadczeniu operator linii, firma Prasarana Malaysia, poinformowała, że spośród 213 rannych 64 osoby są obecnie hospitalizowane. Stan piętnastu jest ciężki, a sześciu – krytyczny.

Dyrektor przedsiębiorstwa Tajuddin Abdul Rahman zapewnił, że wszyscy pasażerowie, którzy ucierpieli w wypadku, otrzymają zadośćuczynienie w wysokości 1000 ringgitów (ok. 880 zł); firma obiecała także pokryć wszystkie koszty leczenia.

Licząca 37 stacji linia Kelana Jaya obsługuje rocznie blisko 100 mln pasażerów.

Tomasz Augustyniak (PAP)

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -