Małopolskie: Premier Morawiecki poparł Michała Koralika w wyborach burmistrza Ciężkowic

Zobacz

- Reklama -

W Ciężkowicach przedterminowe wybory zostały zarządzone z powodu śmierci wieloletniego burmistrza tego miasta Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia zeszłego roku w wieku 65 lat. Przyczyną zgonu samorządowca był COVID-19.

Premier Morawiecki podczas wizyty w Ciężkowicach powiedział, że wierzy w kreatywność, pracowitość i uwolnienie energii Polaków, również w takich miasteczkach, jak Ciężkowice. „Dlatego jakiś czas temu spotkaliśmy się w Warszawie z panem Michałem Koralikiem, przewodniczącym (Rady Miejskiej) i jestem przekonany, że pan przewodniczący jest bardzo dobrym kandydatem na burmistrza” – dodał szef rządu.

Poinformował, że rozmowa dotyczyła strategii dalszego rozwoju miasta i planowanych inwestycji. „Wiem jak one są potrzebne, wiem jakie piękne perspektywy, także związane z rozwojem turystyki na tych terenach, a także rozwojem gospodarczym całej waszej gminy są możliwe wraz z dobrym gospodarzem, którego mam nadzieję niedługo państwo wybierzecie” – mówił Morawiecki do mieszkańców.

Michał Koralik, przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach dziękował premierowi za przyznane pieniądze z programów dotyczących inwestycji lokalnych. Dzięki pozyskanym środkom o łącznej wartości 10,5 mln zł – wskazał – gmina zrealizowała zadania potrzebne społeczności lokalnej, m.in. remont jednej ze szkół podstawowych, a także dofinansowała budowę parku zdrojowego w Ciężkowicach.

„Myślę, że gmina skorzysta też z pieniędzy z programu Polski Ład” – zapowiedział Koralik.

W Ciężkowicach czerwcowy termin przedterminowych wyborów burmistrza jest czwartą ich datą. Pierwotnie wybory miały się odbyć 28 lutego, potem – w związku z rekomendacją GIS dotyczącą sytuacji epidemicznej – zostały przesunięte na 11 kwietnia, następnie na 9 maja, a teraz na 13 czerwca.

W wyborach Miejska Komisja Wyborcza w Ciężkowicach zarejestrowała czterech kandydatów: Roberta Figasa, lokalnego przedsiębiorcę, prezesa klubu piłkarskiego Ciężkowianka Ciężkowice; Michała Koralika, przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach i sołtysa miejscowości Falkowa; Stanisława Kuropatwę, radnego powiatu tarnowskiego oraz Dorotę Mazur, prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -