Marcin Roszkowski: przejęcie Lotosu przez Orlen może przyspieszyć transformację energetyczną

Udostępnij

Jak przypomniał w rozmowie z PAP Roszkowski, transakcja ma oczywiście dodatkowe warunki, jak sprzedaż części aktywów, i doproszenie partnerów do innych.

“Jednak na końcu powstanie rzeczywiście podmiot, który będzie miał zarówno przestrzeń do akwizycji za granicą, jak i do integracji innych spółek energetycznych, w których Skarb Państwa ma dominujący udział” – ocenił prezes Instytutu Jagiellońskiego.

Jego zdaniem “transakcja może dać impuls do przyspieszenia transformacji energetycznej”.

W czwartek akcjonariusze PKN Orlen podczas czwartkowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia poparli połączenie spółki z Grupą Lotos, podwyższenie kapitału zakładowego i zgodzili się na zmiany w statucie spółki. Za odpowiednią uchwałą padło 98,27 proc. oddanych głosów.

Dzień wcześniej w środę podobną uchwałę podjęli akcjonariusze Lotosu. Podczas NWZ spółki za połączeniem z Orlenem padło 98,89 proc. oddanych głosów.

Jak podkreślił PKN Orlen w komunikacie, decyzje akcjonariuszy zamykają proces pozyskiwania zgód korporacyjnych i otwiera drogę do ostatniego kroku do finalizacji fuzji, czyli rejestracji połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Sasin: do końca sezonu grzewczego import węgla osiągnie 17 mln ton

Zakładamy, że do końca sezonu grzewczego import węgla osiągnie wielkość 17 mln ton - poinformował w poniedziałek w Otwocku wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że do końca 2022 r. import węgla powinien sięgnąć ok. 11 mln ton.

Branża telko szuka recepty na kryzys energetyczny

Ceny energii rosną z miesiąca na miesiąc. Jak kryzys...
- Reklama -

REKLAMA