Mazowieckie: osoby mogące mieć związek z zabójstwem 20-latka zostały zatrzymane po kilku godzinach w hostelu w Łodzi

Zobacz

- Reklama -

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy. „Ze wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz. 2.30 w bramie jednej z kamienic w Żyrardowie doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł” – podała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji sierż. Monika Michalczyk.

„Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali od razu po zgłoszeniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Na miejsce skierowano też policjantów z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu oraz specjalistów z balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu” – dodała policjantka.

Z kolei Rafał Jeżak z biura prasowego mazowieckiej policji w rozmowie z PAP przekazał, że w wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze, w ciągu kilku godzin od zdarzenia, ustalili, że dwaj mężczyźni mogący mieć związek z zabójstwem mogą przebywać na terenie Łodzi. „W związku z tym poproszono o wsparcie policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia” – podkreślił Jeżak.

„Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie” – poinformował.

Wskazał również, że w chwili obecnej trwają czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności przebiegu zdarzenia oraz udział w nim obu zatrzymanych.

Z 21-latkiem i 28-latkiem są aktualnie wykonywane dalsze czynności przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -