Media: Volvo do końca roku opuści Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA)

Udostępnij

Reuters poinformował o piątkowej decyzji Volvo, które zadecydowało o opuszczeniu Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA – Association des Constructeurs Europeens d’Automobiles).

Producent samochodów uzasadnił swoją decyzję “powołując się na różnice między swoją strategią zerowej emisji a strategią europejskiego lobby samochodowego” – napisał Reuters.

Agencja przypomniała, że Volvo zobowiązało się wprowadzić ofertę składającą się wyłącznie z samochodów elektrycznych do 2030 r., co “znacznie wyprzedza” decyzję Komisji Europejskiej o zakazie rejestracji nowych samochodów spalinowych począwszy od 2035 roku. ACEA odniosła się do decyzji KE twierdząc, że “jakiekolwiek długoterminowe regulacje wykraczające poza tę dekadę są przedwczesne na tym wczesnym etapie”. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Gospodarka USA coraz słabsza. Goldman Sachs rewiduje swoje prognozy

Ze względu na spodziewane zaostrzanie polityki monetarnej przez amerykański Fed, bank inwestycyjny Goldman Sachs podniósł prognozy dotyczące bezrobocia w USA - z 3,6 proc. do 3,7 proc. do końca br. oraz z 3,8 proc. do 4,1 proc. do końca 2023 r. Obniżył też szacunki dot. wzrostu PKB w przyszłym roku.

Branżę retail czeka trudny okres. Słabe wyniki sprzedaży samochodów oraz RTV i AGD

Wzrost sprzedaży detalicznej pozostaje na bardzo niskim poziomie - zwraca uwagę Polski Instytut Ekonomiczny, Analitycy spodziewają się że w najbliższych miesiącach handel znajdzie się w stagnacji - głównie z powodu spadku siły nabywczej wynagrodzeń.
- Reklama -

REKLAMA