Merkel: na jesieni w Niemczech „szczepienia odświeżające” dla osób starszych

Zobacz

- Reklama -

Szefowa rządu podkreśliła także, że jest zadowolona z „niezwykle pomyślnego” rozwoju sytuacji, czyli szybko spadającej liczby nowych zakażeń koronawirusem. Jej zdaniem to oznacza, że opłaciły się wysiłki rządu podjęte w ostatnich miesiącach.

„Rozwój sytuacji pod względem liczb jest bardzo satysfakcjonujący” – oceniła Merkel po spotkaniu z przywódcami 16 krajów związkowych Niemiec.

Ostrzegła jednak, że pandemia jeszcze się nie zakończyła. „Nie możemy zapominać, że koronawirus nie zniknął, a teraz najbardziej martwi nas tak zwany wariant Delta (zwany wcześniej indyjskim – PAP, który rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii” – dodała. Wyjaśniła przy tym, że w związku z pojawieniem się tego wariantu uzasadnione nadal są ograniczenia w podróżach, nałożone na Wielką Brytanię i Indie.

Niemiecka kanclerz sprecyzowała, że obecnie około 2,5 proc. pozytywnych przypadków koronawirusa w Niemczech jest powiązanych z wariantem Delta. Zaznaczyła, że trwająca akcja szczepień to teraz przede wszystkim wyścig z tym nowym szczepem.

Merkel wyraziła także zadowolenie, iż po powolnym początku tempo szczepień w Niemczech wzrosło, przy czym około 47 proc. populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 24 proc. osób zostało w pełni zaszczepionych.

„Mamy przed sobą lato, które daje wiele możliwości, ale nie możemy być beztroscy, musimy bardzo uważnie przyglądać się sytuacji” – podsumowała. (PAP)

zm/ akl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -