Meteorolog IMGW: w większości kraju ładna pogoda, możliwe burze, chłodniej

Udostępnij

Po południu, podobnie jak w pierwszej połowie dnia, dużo przejaśnień. W większej części Polski będzie ładna pogoda, przy czym na północy i na krańcach południowych mogą wystąpić przelotne opady deszczu i lokalnie burze. “Na ogół nie będą one intensywne, raczej nie planujemy wydawania ostrzeżeń” – mówi Łapińska.

Podczas burz prognozowane opady deszczu 15 – 20 l/mkw., wiatr z porywami od 60 do 65 km/h.

“Temperatura maksymalna ok. 20-24 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad morzem, a także w rejonach podgórskich od 18 do 20 stopni, a w centrum, na wschodzie i na zachodzie 23–24 stopnie” – przewiduje synoptyk.

W nocy przelotne deszcze i burze będą stopniowo zanikały. Najdłużej opady deszczu z burzami będą się utrzymywały na południu kraju, ale w drugiej części nocy powinny stopniowo zanikać. “Więc noc na ogół będzie pogodna” – ocenia Łapińska.

Temperatura od 13 do 15 st. C, w rejonach podgórskich chłodniej: ok. 10–12 st. (PAP)

wnk/ robs/

Źródło:PAP

Zobacz

Chipsy szkodzą nie tylko sylwetce

Chcąc uchronić się przed jesiennym obniżeniem nastroju, powinniśmy zamiast po chipsy sięgnąć po owoce – wynika z analizy opublikowanej przez „British Journal of Nutrition”.

Prezydent: otwarcie gazociągu Baltic Pipe to ogromny krok w kierunku wzmacniania suwerenności Polski

Otwarcie gazociągu Baltic Pipe to ogromny krok w kierunku wzmacniania suwerenności Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości otwarcia gazociągu. Ocenił, że jest to wielki dzień dla naszej części Europy, budowania bezpieczeństwa i spokoju.
- Reklama -

REKLAMA