MF: w sierpniu sprzedały się obligacje detaliczne za 3,7 mld zł

- Reklama -

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów we wtorkowym komunikacie, w sierpniu 2021 r. zostały sprzedane obligacje za 3,7 mld zł. Największą popularnością cieszyły się obligacje 3-miesięczne, których sprzedano za blisko 2,07 mld zł.

„W sierpniu sprzedaż skarbowych obligacji oszczędnościowych wyniosła 3,7 mld zł, z czego ponad połowę stanowiły instrumenty 3-miesięczne. Tradycyjnie, dużym zainteresowaniem cieszyły się również 4- i 10- letnie instrumenty indeksowane do inflacji, których łączny udział w sprzedaży wyniósł ok. 38 proc. Od początku roku nabywcy przeznaczyli na zakup skarbowych obligacji oszczędnościowych kwotę 28,8 mld zł, wyrównując tym samym wynik osiągnięty w całym ubiegłym roku” – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Resort sprzedał obligacje czteroletnie za ponad 1,16 mld zł praz obligacje dziesięcioletnie za ponad 237 mln zł. Wśród popularnych obligacji były też papiery dwuletnie o stałym oprocentowaniu (sprzedano ich za ponad 220 mln zł). Najsłabiej sprzedawały się obligacje trzyletnie o zmiennej stopie procentowej (nabywcy wydali na nie niespełna 16 mln zł).

Resort poinformował także, że na zakup obligacji rodzinnych dedykowanych beneficjentom programu Rodzina 500+ nabywcy przeznaczyli 21,4 mln zł. (PAP)

autor: Marek Siudaj

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -