MF: z końcem roku przestaniemy udostępniać aplikację e-Deklaracje Desktop

- Reklama -

Resort finansów w czwartkowym komunikacie poinformował, jak podatnik może zapisać formularze w aplikacji e-Deklaracje Desktop.

„Formularze (deklaracje oraz Urzędowe Potwierdzenia Odbioru – UPO), które znajdują się w zakładce +Moje rozliczenia+, można zapisać w formie PDF lub wydrukować. Aby to zrobić, należy skorzystać z paska narzędzi Adobe Readera, który jest dostępny nad otwartym formularzem (po kliknięciu ikony dyskietki otworzy się okno z pytaniem o miejsce zapisania pliku, a po kliknięciu ikony drukarki – okno parametrów wydruku)” – napisano w komunikacie MF.

Jak poinformował resort, deklaracje złożone przez aplikację e-Deklaracje Desktop w poprzednich latach mogą być niezbędne w przypadku składania zeznań lub deklaracji drogą elektroniczną, zarówno za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy, formularzy interaktywnych, jak i formularzy on-line. Mogą okazać się potrzebne także wtedy, gdy pojawi się konieczność sprawdzenia poprawności danych w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego oraz przy ewentualnym składaniu korekty tych deklaracji.

MF przypomniało także, że od 1 stycznia 2022 roku w zakładce e-deklaracje nie będą dostępne instrukcje ani pliki instalacyjne aplikacji. Wyjaśniło również, że zmiany nie dotyczą formularzy interaktywnych wysyłanych przez bramkę e-Deklaracje – te będą nadal udostępniane i będzie je można wysyłać z wykorzystaniem wtyczki (plug-in). (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ mk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -