Min. Klimatu planuje zmiany w rozporządzeniu dotyczącym zapasów paliw w energetyce

Udostępnij

“Projektowane przepisy powstały po obserwacji oraz analizie przyczyn braku utrzymania zapasów obowiązkowych paliw, na poziomie określonym w przepisach i mają na celu przeciwdziałanie

sytuacjom, w których potencjalnie mogłoby dojść do stwierdzenia braków” – napisano.

“Przedmiotowe zmiany stanowią również odpowiedź na konieczność wzmocnienia mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo dostaw do odbiorców końcowych w związku z sytuacją geopolityczną oraz zakazem importu węgla z Federacji Rosyjskiej” – napisano.

Resort podał, że projekt wprowadza nowy, precyzyjny algorytm określania wielkości zapasów paliw w przedsiębiorstwach energetycznych wytwarzających energię elektryczną w jednostkach wytwórczych centralnie dysponowanych.

Projekt różnicuje również wysokość obowiązku zapasowego dla przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem ciepła lub ciepła w kogeneracji z energią elektryczną lub w jednostkach niebędących jednostkami wytwórczymi centralnie dysponowanymi. (AP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

KHNP: koreańska oferta dot. elektrowni jądrowej zakłada też współpracę w innych obszarach

Oferta, dotycząca budowy w Polsce elektrowni jądrowych, złożona polskiemu rządowi w kwietniu przez Korea Hydro&Nuclear Power zawiera też propozycje współpracy w innych obszarach, jak półprzewodniki, czy wodór - poinformował wiceprezes KHNP Yoh-Shik Nam.

Hipoteka odwrócona. Czy jest się czego bać?

Nie ma miesiąca, by media nie donosiły o nadużyciach...
- Reklama -