Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 33 osoby

Udostępnij

„W dniu 18.01 granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 33 osoby” – poinformowała w środę na Twitterze Straż Graniczna.

Jak podała SG w nocy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 32 osób siłowo forsowała granicę. „Cudzoziemcy oraz służby białoruskie wyrywali ogrodzenie, rzucali kamieniami w patrole polskie” – poinformowała Straż Graniczna. „Osoby zostały zatrzymane, wśród nich są obywatele Egiptu, Erytrei, Turcji i Jemenu” – dodała.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ lena/

Źródło:PAP

Zobacz

Cisco pracuje nad rozwojem autonomicznych samochodów

Prace nad autonomicznymi samochodami mają przyczynić się do ograniczenia...

Premier: z rozczarowaniem dostrzegam, że w UE jest przyzwolenie na płacenie za gaz w rublach

Z rozczarowaniem dostrzegam, że w UE jest przyzwolenie na płacenie za gaz w rublach - powiedział w niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że Polska będzie się trzymała zasad i nie ugnie się przed szantażem Putina.
- Reklama -