Minister Adamczyk: polscy kierowcy wiodą prym w Europie

Udostępnij

W sobotę na terenie lotniska w Polskiej Nowej Wsi koło Opola minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w oficjalnym otwarciu 18. Master Truck Show, na który przyjechało ponad tysiąc pojazdów z Polski i z zagranicy.

“Jestem po raz pierwszy na tym wydarzeniu (…) Jestem w jednej wielkiej rodzinie miłośników motoryzacji. Ile trzeba mieć samozaparcia, woli ducha, żeby tak dbać o swoje samochody. Ci wszyscy, którzy dbają o swoje auta, należą do elity. Dziękuję wam za bezpieczne auta. (…) Współpracuję na co dzień z osobami tworzącymi transport międzynarodowy. Wiem, ile zaangażowania, ile pracy wkładają polscy przedsiębiorcy, żeby wszyscy Polacy mogli dumnie powiedzieć: polscy kierowcy wiodą prym w Europie” powiedział minister.

Adamczyk przypomniał, że branża transportowa w Polsce, to ponad sto tysięcy miejsc pracy, a polscy kierowcy położyli szczególne zasługi w czasie pandemii COVID-19, gdy dzięki ich poświęceniu dostarczano towary do mieszkańców wielu państw Europy.

Minister powiedział też, że w piątek minister transportu Czech przekazał mu informację o decyzji budowy nowej autostrady z Hradec Kralove do Brna, która będzie skomunikowana z idącą od Szczecina na południe Polski trasą S3.

Obecny na otwarciu główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur powiedział, że od wielu lat odwiedza opolski zlot ciężarówek i jest pod olbrzymim wrażeniem nakładu pracy i dbałości jego uczestników o pokazywane na zlocie pojazdy.

“Jestem tutaj od 2007 r. Pamiętam początki Master Truck, gdy odbywał się na campusie Politechniki Opolskiej. Było wtedy około dwustu pojazdów i mówiło się +wow+. Dzisiaj jest ponad tysiąc dwieście pojazdów. Jesteście elitą wśród kierowców. Wasze pojazdy to perełki. Chcielibyśmy, żeby wszystkie pojazdy na polskich drogach były w takim stanie” – powiedział Gajadhur. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Blackout – czy firmy IT są gotowe na odcięcie energii?

Podwyżki cen energii elektrycznej i ograniczenia w jej dostawach...

Wall Street odżyło. Nasdaq w górę o ponad 2%

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się solidnymi wzrostami. Tym samym przerwana została seria sześciu spadkowych dni z rzędu, która sprowadziła główne indeksy amerykańskich giełd do najniższych poziomów w 2022 roku.
- Reklama -

REKLAMA