Minister Buda: mimo trudnego roku, polskie PKB wzrosło o 4,9 proc. w 2022 r.

PAP
PAP 1 min czytania

W poniedziałkowym szacunku Główny Urząd Statystyczny podał, że Produkt Krajowy Brutto Polski w 2022 r. wzrósł o 4,9 proc., po wzroście o 6,8 proc. w 2021 r.

“Mimo dużej zmienności i wyzwań, wyniki całego roku potwierdzają siłę przemysłu – produkcja sprzedana przemysłu w 2022 r. wzrosła o 10,2 proc., a wartość dodana wzrosła o 7 proc. To zasługa naszych przedsiębiorców” – dodał minister.

Jak zauważył, zagraniczni inwestorzy nadal uważają Polskę za atrakcyjne miejsce do lokowania kapitału. Świadczy o tym fakt – wskazał – że Polska Agencja Inwestycji i Handlu drugi rok z rzędu odnotowała rekordową liczbę obsługiwanych inwestycji na poziomie 126 (wzrost o 20 proc. r/r) o rekordowej wartości 3,7 mld euro, co oznacza wzrost o 200 mln euro r/r i 1 mld euro wobec 2020 r. (PAP)

autorzy: Magdalena Jarco, Adrian Reszczyński

maja/ ra/ drag/

Skomentuj
- Reklama -

Na ratunek Credit Suisse, czyli jak zgrabnie przeprowadzona fuzja wpłynie na światowy sektor bankowy

W niedzielę gruchnęła wiadomość o tym, że Credit Suisse zostanie przejęty przez największy bank szwajcarski UBS. Chociaż transakcja jest niepokojąca z

3 min czytania

Polska scena fintechowa: Odkrywając potencjał współpracy międzynarodowej

Fundacja FinTech Poland opublikowała raport „How to do fintech in Poland”, który jest przewodnikiem dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych fintechem w

4 min czytania