Minister Buda: odpowiedzialność za infrastrukturę energetyczną przejmie MAP lub MKiŚ

Udostępnij

Minister w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski został zdymisjonowany w środę. Naimski jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiadał za nadzór nad Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi, Gaz-Systemem oraz nad programem budowy polskiej energetyki atomowej.

“Pełnomocnik był poza strukturą Ministerstwa Klimatu i Środowiska i poza strukturą Ministerstwa Aktywów Państwowych. To nie było zbyt komfortowe, tutaj potrzebna była większa koordynacja” – powiedział w czwartek w Studiu PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dopytywany o to, w ramach którego ministerstwa funkcjonować będzie następca Naimskiego, odpowiedział – “w MAP bądź MKiŚ, w którymś z tych resortów”.

Szef resortu rozwoju i technologii powiedział, że jeśli chodzi o modernizację i rozwój sieci przesyłowych energii elektrycznej potrzebne jest usystematyzowanie prac rządu, większa ich koordynacja.

“Częściowo niektóre spółki energetyczne podlegały pod ministra Naimskiego. To było jakby wydzielone z całego sektora podległego MAP. Potrzebna jest koordynacja zarówno spółek Skarbu Państwa, jak i innych resortów, i myślę, że w ramach tej konsolidacji obserwowaliśmy te zmiany” – dodał.

Z nieoficjalnych informacji opublikowanych w środę przez “Wprost” wynika, że do grona wiceministrów aktywów państwowych dołączy niebawem Krzysztof Tchórzewski, były minister energii w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Buda zapytany o to, czy Tchórzewski przejmie funkcje po Naimskim odpowiedział, że nie chce tego przesądzać. “Choć jak słyszę o ministrze Tchórzewskim, to się uśmiecham i cieszę, bo znam jego kompetencje” – odpowiedział i dodał, że Tchórzewski był autorem m.in programu dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych Mój Prąd.

Cały wywiad z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą znajduje się pod adresem https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1378671,gosc-studia-pap-minister-rozwoju-i-technologii-waldemar-buda.html. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Hiszpania: liczba noclegów w hotelach na poziomie sprzed pandemii

Liczba noclegów w hiszpańskich hotelach powróciła w sierpniu 2022 r. do poziomu sprzed pandemii Covid-19, podał w piątek Narodowy Instytut Statystyki (INE) w Madrycie.

Cyfryzacja KPRM: rządowa porównywarka cen węgla już działa

Rządowa porównywarka cen węgla jest już dostępna. Portal przeznaczony dla konsumentów i sprzedawców ma ułatwić zakup opału - poinformowała we wtorek Cyfryzacja KPRM. Jak dodano, nowe rozwiązanie pozwoli uniknąć nadużyć.
- Reklama -

REKLAMA