Minister finansów: na ten moment nie planujemy nowelizacji budżetu na 2022 r.

Udostępnij

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska w piątek w Studiu PAP odpowiedziała na pytanie, czy będzie nowelizacja budżetu na rok 2022. “Na ten moment mogę powiedzieć, że nie będzie” – oświadczyła.

“Zastanawialiśmy się nad tym, czy rzeczywiście nowelizować ustawę budżetową. Na ten moment, oceniając sytuację budżetu, wykonanie budżetu, takich prac nie rozpoczynamy” – dodała Rzeczkowska.

Na początku czerwca wiceminister finansów Artur Soboń powiedział, że Ministerstwo Finansów spodziewa się, że budżet na 2022 r. zostanie znowelizowany we wrześniu.

W ustawie budżetowej na 2022 r. zapisano, że wydatki budżetu w całym roku mają wynieść 521,8 mld zł, dochody 491,9 mld zł, a deficyt budżetu państwa nie powinien przekroczyć 29,9 mld zł.

Po maju budżet miał nadwyżkę w wysokości 12,1 mld zł.

Cały wywiad z minister finansów Magdaleną Rzeczkowską znajduje się pod adresem https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1373474,gosc-studia-pap-magdalena-rzeczkowska.html. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Strategia Action zaczyna przynosić efekty. “Idą niepewne czasy”

28 września br. GK ACTION S.A. przedstawiła wyniki finansowe...

Sonda NASA uderzy w planetoidę – w ramach testu obrony planetarnej

W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu (26/27 września) nastąpi kluczowy moment misji NASA o nazwie DART: uderzenie sondy w planetoidę w celu zmiany jej trajektorii. Agencja chce sprawdzić w praktyce, czy tego typu metody mogą realnie wpływać na orbity tych kosmicznych obiektów.
- Reklama -

REKLAMA