MKiŚ: 785 mln euro z UE m.in. na projekty OZE

- Reklama -

Resort poinformował w poniedziałkowym komunikacie, że projekty w obszarze transeuropejskiej infrastruktury energetycznej będzie można zgłaszać do 19 października br.

Wyjaśniono, że nowością tegorocznej rundy finansowania jest wprowadzenie dedykowanej puli w wysokości 15 proc. budżetu CEF dla transgranicznych projektów w dziedzinie energii odnawialnej. Zaproszenie do składania wniosków na takie projekty (w formie studiów wykonalności) zostanie ogłoszone w drugiej połowie września.

Dodano, że aby aplikować o finansowanie w formie dotacji na badania lub prace wykonawcze w ramach CEF-Energy, projekty muszą być częścią listy PCI (projekty wspólnego zainteresowania UE) publikowanej przez Komisję Europejską co dwa lata. Piąta lista PCI powinna przez KE zostać przyjęta do końca tego roku.

Ministerstwo przekazało, że wirtualny dzień informacyjny, podczas którego będzie możliwość uzyskania szczegółów m.in. o procesie składania i oceny wniosków odbędzie się 14 września.

Resort poinformował ponadto, że informacje oraz rejestracja możliwa na stronie KE pod adresem: https://cinea.ec.europa.eu/news/save-date-2021-connecting-europe-facility-energy-virtual-info-day-call-proposals-addressing_en. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ skr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -