Morawiecki: będziemy utrzymywać tak długo jak trzeba będzie elektrownie w Ostrołęce

Udostępnij

Morawiecki na piątkowym spotkaniu z mieszkańcami Ostrołęki dziękował Krzysztof Tchórzewskiemu za jego pracę jako posła, a wcześniej między innymi ministra energii w jego rządzie.

“Niektórzy kpili sobie: +o, inwestycja w elektrownie – miała być taka, a jest inna+. Dzisiaj cały świat przestawia znowu wajchę w jedną stronę, trzy miesiące później w drugą. Tacy jesteście mądralińscy, eksperci z bożej łaski? A dzisiaj w Niemczech, a Austrii, w Holandii odtwarzają na powrót moce w elektrowniach węglowych, w tych elektrowniach, które miały być lada moment zamknięte. My będziemy utrzymywać i moce w elektrowniach węglowych. Ale także będziemy budować moce elektrowni gazowych. Dlaczego? Bo chcemy mieć jak najwięcej czystej energii. Tak, nie chcemy wydawać na ruską ropę, ruski gaz, ale też nie chcemy wydawać na bardzo drogi norweski gaz i arabską ropę. Dlatego rozwijamy źródła zielone” – powiedział.

Jednak – jak zaznaczył szef rządu – “nie zawsze wiatr wieje i nie zawsze słońce świeci”. “Więc będziemy utrzymywać tak długo jak trzeba będzie elektrownie w Ostrołęce, te węglowe, i tę gazową po to właśnie, żeby ta nasza polityka energetyczna była mądra, skoncentrowana na środowisku, ale też na bezpieczeństwie, zapewnienia energii dla mieszkańców, bo to jest dla nas podstawa” – oświadczył.

Premier dziękował też europosłowi Adamowi Bielanowi za jego pracę na forum europejskim i jak mówił, skuteczne dbanie o interes narodowy. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Belgijskie rodziny zużyły w I połowie roku o prawie jedną piątą mniej gazu

Gospodarstwa domowe w Belgii zużyły w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku 18 proc. mniej gazu niż w analogicznym okresie 2021 r. - poinformował operator belgijskiej sieci gazowej firma Fluxys.

Premier: polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków unijnych

Polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków z UE, o wiele więcej pieniędzy dokładamy do nich z budżetu państwa - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas święta "Wdzięczni Polskiej Wsi". Zapowiedział też waloryzację rolniczych emerytur.
- Reklama -

REKLAMA