Morawiecki: co najmniej 1,5 tys. miejsc pracy powstanie dzięki inwestycji firmy Daikin w Łódzkiej Specjalne Strefie Ekonomicznej

Udostępnij

„Chcemy, żeby Polska była kwitnącym miejscem dla inwestorów z całego świata. I mamy dzisiaj kolejny dowód, że taka będzie, dzięki inwestycji firmy Daikin powstanie co najmniej 1,5 tys. miejsc pracy powstanie tutaj, w Ksawerowie pod Łodzią. Polska jako specjalna strefa ekonomiczna staje się faktem” – mówił premier w czwartek w Ksawerowie pod Łodzią premier Mateusz Morawiecki, gdzie odbyła konferencji inaugurującej nową inwestycję firmę Daikin Europe w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Premier zaznaczył, że “w Polsce mamy już bardzo dużo miejsc pracy”. “Teraz zależy nam nie tylko na nowych miejscach pracy, ale właśnie na miejscach pracy, które są wysokiej jakości. Firma Daikin ze swoimi najnowszymi produktami będzie tworzyła tutaj, w Polsce wysoko zaawansowane miejsca pracy” – podkreślił.

“Ktoś kiedyś mówił, że chciałby, aby Polska była drugą Japonią. Nie będzie drugiej Japonii, bo Japonia jest tylko jedna” – powiedział. Jak zaznaczył, “chciałbym, aby Polska była krajem, który jest bogaty, szybko rozwijający się i cieszę się, że współpraca polsko-japońska właśnie wzmacnia taki kierunek rozwoju”.

„W nowej perspektywie budżetowej znajdą się dodatkowe środki, aby przyciągać inwestorów. Będą także dodatkowe zasady administracyjne i środowiskowe, aby mitręga biurokratyczne była jak najmniejsza, żeby Polska była jednym z najlepszych miejsc do inwestowania na świecie” – powiedział premier.

Dodał, że to, że Polska jest atrakcyjna dla inwestorów, potwierdzają „dane spływające do nas z różnych agencji z całego świata”.

Przypomniał, że “my zmieniliśmy bardzo dużo w otoczeniu gospodarczym”. “Wprowadziliśmy tzw. konstytucję dla biznesu. Zwiększyliśmy na rynku uczciwość poprzez skuteczną walkę z mafiami VAT-owskimi i mafiami podatkowymi. Dziś Polska w ciągu sześciu-siedmiu lat, co wystarczy sprawdzić w źródłach Komisji Europejskiej, z kraju, który miał największe patologie podatkowe w Unii Europejskiej, stała się krajem o najmniejszych patologach, luka VAT jest jedną z najniższych wśród krajów członkowskich” – wyjaśnił.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

A co jeśli zabraknie środków na dopłaty do węgla? Soboń ma odpowiedź

Jeśli zabraknie środków na dopłaty do węgla ponad te, które już są zapewnione, pewnie trzeba będzie zabezpieczyć ich więcej - powiedział we wtorek wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że samorządy powinny jak najszybciej uruchomić procedury, aby te środki wypłacać.

Chcesz mieć sprawny umysł? Najpierw spójrz na swój talerz

W badaniu z udziałem zróżnicowanej grupy ochotników pokazało, że obecne we krwi metabolity związane z cukrami towarzyszyły gorszym możliwościom poznawczym. Korzystnie działa natomiast tzw. dieta śródziemnomorska.
- Reklama -

REKLAMA